Національний музей-садиба М.І. Пирогова Українська мова Руский язык English language
Н.И. Пирогов
Національний музей-садиба М.І. Пирогова"Быть счастливым счастьем других - вот настоящее счастье, вот жизни земной идеал."
Про музей Експозиції Наукова діяльність Послуги Фотогалерея Контакти Державні закупівлі Оголошення
Історія створення музею Новини, події: "Загальні збори трудового колективу і профспілкової організації Національного музею-садиби М.І. Пирогова" Біографія ген. директора Спростування фактів, надрукованих у газеті «33 канал» № 22 від 26 жовтня 2016 року Новини, події "Чергове ребальзамування видатного вченого М.І. Пирогова" Новини, події: НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "Десяте ребальзамування тіла видатного вченого М.І. Пирогова: відродження школи бальзамування в Україні" Виборча програма кандидата на посаду генерального директора Національного музею-садиби М.І. Пирогова Гунька Петра Марковича

Вельмишановний пане головний редакторе газети «33 канал»!

Нам соромно за Вас як головного редактора. На превеликий жаль у своїй газеті Ви публікуєте плітки і неправдиву інформацію. Для заслуженого журналіста це ганьба і сором. Сором за те, що з падінням тиражу газети падає Ваш особистий престиж.

На відміну від Вас, нам приємно, що за останні роки престиж Національного музею-садиби М.І. Пирогова піднявся досить високо. Його відвідали майже 8,5 млн. екскурсантів зі 180 країн світу. Тільки за останній рік кількість відвідувачів зросла зі 110 до більше як 150 тисяч. Люди отримують незабутні враження від музею, про що свідчать їхні відгуки, залишені у «Книзі відгуків» музею:

«Дякуємо Вінницькій землі за можливість доторкнутися до світу Пирогова, - пишуть кияни. – Геній і сьогодні сприймається як наш сучасник, оскільки його життя є прикладом професіоналізму, патріотизму, відданості і порядності»

На жаль, цього не бачать і не чують працівники «33 каналу». На основі яких документальних даних журналіст Вашої газети характеризує М.І. Пирогова «брутальним хамом  і, що відомості про його гуманність та безкорисливість дуже перебільшені»?  Подібні дії можна розцінювати як просту фальсифікацію і брехню.

Нещодавно колектив музею пережив шокову ситуацію, коли російське телебачення протягом тижня крутило ролик про те, що вінницькі «націоналісти і бандерівці закопали Пирогова».  Ми уже знаємо хто із журналістів продав чи передав інформацію, використавши фотоматеріали чергової ребальзамації. І тут паралельно з’являється Ваша стаття під заголовком «Першу дружину Пирогов довів до божевілля…».  Проглядається думка щодо Вашого зв’язку із російськими ЗМІ.  Думаємо, що СБУ у Вінницькій області пора дати оцінку Вашій діяльності.

  І взагалі, враховуючи величезні заслуги М.І. Пирогова перед людьми, наукою і державою після його смерті рішенням  Священного Синоду Православної Церкви видано дозвіл на бальзамування тіла вченого, де зазначено «…щоби учні і послідовники благородних та богоугодних справ М.І. Пирогова могли бачити його світлий образ».

Далекого 1861 року, ще при житті вченого, «Київський телеграф» від 13 квітня про М.І. Пирогова писав: «Интересно знать, много ли найдется медиков, которые по просьбе бедного человека оставят свои занятия, пойдут пешком в дурную погоду на его квартиру и, совершив трудную операцию, будут прятать руки в карманы, чтобы небогатый хазяин не вздумал предложить им денег? Много ли есть таких, которые никогда, ни при каких обстоятельствах, не сворачивают с прямой дороги, везде сочувствуют благородному?».

Працівники музею вражені Вашою безпардонною брехнею про геніального всесвітньовідомого вченого, академіка М.І. Пирогова. Ви думаєте, що сенсаційними заголовками і плітками піднімете рейтинг? Все навпаки, ми щодня отримуємо десятки дзвінків з усіх куточків України, люди висловлюють свої обурення щодо «свободи преси», користуючись якою, «33 канал» паплюжить ім’я людини якої уже 135 років немає серед живих, проте яка зробила величезний внесок у розвиток медичної та педагогічної наук.

Маючи унікальний музей, неповторний за своєю структурою, занесений до семи чудес Вінниччини, вінничани пишаються тим, що у свій час великий Пирогов проживав тут, лікував та допомагав хворим, і що саме у його садибі створено меморіальний музей, до якого через  роки, нащадки мають змогу прийти і вклонитися генію медицини.

З незабутніми  враженнями залишають пироговську садибу відвідувачі, а місцева преса подає все навпаки.

До речі, офіційно повідомляємо Вас, що перша дружина М.І. Пирогова К.Д. Березіна померла на 10-й день після пологів від післяродової гарячки (сепсису) що, на жаль, трапляється і сьогодні.

Текст спростування фактів, надрукованих у газеті «33 канал» № 22 від 26 жовтня 2016 року, рішенням загальних зборів трудового колективу музею від 28 жовтня 2016 року прийнято одноголосно.

Ми впевнені, що у своїй газеті Ви не надрукуєте наше спростування, але віримо, що всі ЗМІ Вінниччини, куди ми надішлемо нашого листа його обов’язково опублікують.

Шановний редакторе, Вас, і колектив «33 каналу» запрошуємо на екскурсію до Національного музею-садиби М.І. Пирогова, для глибшого пізнання особистості М.І. Пирогова, його життя та діяльності.

З повагою від імені колективу музею

Учений секретар                                             Гайдуков В.О.

Головний зберігач фондів                              Мартинова З.С.

Завідувачка відділу науково-експозиційної

та екскурсійної роботи                                    Антощук К.Ф.

 

Старший науковий співробітник                     Кланца О.П.

 

Старший науковий співробітник                     Долинна О.С.

 

Науковий співробітник                                     Каліберська С.Г.

 

Науковий співробітник                                     Вінниченко О.Е.

 

 

Мапа сайту  E-mail  На головну  
Вверх
Made in: METASTUDIO
Copyright © 2006 Національний музей-садиба М.І. Пирогова. Вінниця, Україна